![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5031013
*
nr 503 1013
Spegel
Ek, höjd: 107
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:43:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 00:40:19
1
250 kr
13/1 17:33:09
2
150 kr
13/1 17:34:47
2
250 kr
13/1 17:36:10
2
300 kr
14/1 12:58:59
3
350 kr
14/1 13:47:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 503 1013
Spegel
Ek, höjd: 107
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 00:40:19 | 1 | 250 kr |
13/1 17:33:09 | 2 | 150 kr |
13/1 17:34:47 | 2 | 250 kr |
13/1 17:36:10 | 2 | 300 kr |
14/1 12:58:59 | 3 | 350 kr |
14/1 13:47:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53